Najnowsze technologie w Twoim domu

14Oferta programowa dostępna w ramach telewizji internetowej może być zgoła inna od tego co mają do dyspozycji użytkownicy standardowej telewizji cyfrowej. Dotyczy to nie tylko programów telewizyjnych, ale często także sposobu korzystania z telewizji. W telewizji cyfrowej użytkownicy mogą mieć na przykład dostęp do bazy filmów i programów telewizyjnych. O ile w standardzie nie zawsze jest to opcja dostępna to już w przypadku telewizji internetowej, coraz częściej się z niej korzysta.

Zobacz również:

Stąd też częste pytania o to w jaki sposób także na swoim telewizorze można odbierać internetową telewizje cyfrową, zwłaszcza, że nowoczesne telewizory cyfrowe są przecież urządzeniami, które można podłączyć do sieci. Pierwszym, ale niekoniecznie najwygodniejszym sposobem jest po prostu podłączenie do swojego telewizora komputera czy też urządzenia mobilnego w przypadku którego możliwe jest korzystanie z telewizji cyfrowej. Może być to na przykład tablet. Wtedy użytkownik może mieć dostęp do telewizji internetowej, oraz do wszystkich usług z nią związanych. Możliwe jest korzystanie w taki sposób z oferty innego operatora, ale dostęp do części programów oraz usług wymagać będzie wykupienia specjalnego abonamentu.

Z opcji tej warto skorzystać wtedy, gdy dostęp do internetowej telewizji wymagać będzie posiadania specjalnego oprogramowania komputerowego. Jeśli telewizja internetowa dostępna jest bezpośrednio na stronie internetowej to wystarczy na tą stronę wejść, nie ma znaczenia czy użytkownik zrobi to z komputera osobistego, urządzenia mobilnego czy też przy wykorzystaniu swojego telewizora. Ostatnią metodą jest kupno specjalnej karty.

Podobnie jak komputery wymagać mogą specjalnych kart telewizyjnych do odbioru telewizji cyfrowej, tak i tutaj pojawić może się konieczność zastosowania specjalnej karty, dzięki której możliwe staje się wygodne oglądanie telewizji internetowej także na ekranie telewizora. W nowszych modelach telewizorów tego typu sprzęt może być już wbudowany, tak więc nie ma jakiejkolwiek potrzeby dokupowania osobnej karty.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>